centrum pro rehabilitaci a fyzioterapii

 Speciální služby, akce


Lymfatické přístrojové masáže - BTL Lymfastim 6000

    V současnosti populární medicínská a kosmetická metoda, která usnadňuje vstřebávání lymfatické tekutiny zpět do žilního systému. Lymfatický cévní systém plní funkci jakési "čističky" těla od odpadních látek, které se hromadí ve tkáních v mezibuněčném prostoru. Nadbytek lymfy   v končetinových lymfatických cévách se vizuálně projevuje především otoky (lymfedémy), navíc nedochází k detoxikaci a filtraci tělesných tekutin od škodlivých látek. K narušení lymfatického systému dochází z celé řady důvodů, mezi které patří: nadměrná zátěž organismu (hlavně nohou   při práci ve stoje a   při obezitě), stavy   po úrazech na končetinách a   po operacích (např. po operacích prsu u nádorových onemocněních), cukrovka s postižením cév, nemoci cév dolních končetin při ateroskleróze...  Lymfatické masáže se tedy doporučují při těchto onemocněních,   kdy hlavním projevem jsou oteklé končetiny.

   Druhou skupinu zájemců o tuto proceduru ženy trpící celulitidou, neboť zlepšený odvod přebytečné lymfy vede zároveň k vypnutí kůže a napomáhá i k redukci tělesné hmotnosti. Pro svůj celkový detoxikační účinek jsou lymfodrenáže vyhledávány sportovci po velké fyzické zátěži jako regenerační procedura.

Cena:  140,- Kč / 1 aplikace

Léčebná kůra:   1200,- Kč / 10 aplikací 

 

Suché uhličité lázně 

    Jedná se o speciální   aplikaci  oxidu  uhličitého  na lidský  organismus. Pacient  je umístěn do velkého pytle, do kterého je vháněn medicinální CO2 (čištěný oxid  uhličitý  pro použití  ve zdravotnictví). Klient pak setrvává v tomto plynném "obalu" 45 minut v příjemně relaxovaném stavu. Oxid uhličitý způsobuje  bohaté  prokrvení kůže a podkoží. Při dobré  funkci  kůže  dochází k pocení a tím se odvádí  z těla  celá  řada  metabolitů.  Suché  uhličité  lázně  se  aplikují  u lidí s  bolestmi   kloubů (revmatické obtíže), při otocích končetin, při metabolických poruchách, vhodné jsou aplikace pro podporu hojení kůže, dobré  výsledky  pozorujeme  při lupence. Často jsou  součástí redukčních programů při snižování tělesné hmotnosti. Pacienty jsou uhličité lázně vnímány jako velmi relaxační metoda. Pro dobrý efekt doporučujeme aplikaci alespoň deseti procedur.

Cena: 140,- Kč / 1 aplikace 

Léčebná kůra: 1200,- Kč / 10 aplikací  

 

Infrasauna - Marimex Vision 3001

     Infrasauna je mnohem přívětivější pro lidský organismus než klasická (parní, finská) sauna. Principem ohřívání lidského organismu v infrasauně je prostupování infračerveného záření přes kůži. Tento typ záření je pro člověka neškodný, kůže na něj reaguje výrazným prokrvením a následným vydatným pocením. Teplota uvnitř sauny nedosahuje vysokých hodnot (maximum se pohybuje okolo 60 °C), po ukončení prohřívací fáze se tělo nechá pomalu "vychladnout", a proto je vhodná  i pro starší lidi či děti (při nižších teplotách mohou využít infrasaunu i kardiaci a astmatici).

   Účinky infrasauny:

 - zlepšuje prokrvení kůže a zbavuje ji nečistot, kůže se stává pevnější

- zvýšení tělesné teploty vede k usmrcení bakterií a virů, stimuluje imunitní systém

- léčí akné, ucpané póry, suchý ekzém, kopřivku, lupénku (poškození kůže, odřeniny a pořezání), otevřené rány se lépe hojí

- celková detoxikace organismu, zlepšení mentálního zdraví, snížení bolesti a zvýšení dlouhověkosti

- teplo pomáhá uvolnit měkké tkáně, ztuhlé klouby, lze ji využít před dalšími regeneračními či léčebnými procedurami (masáže, fyzioterapie)

   Kdy být při používání infrasauny obezřetný:

- saunování není vhodné pro těhotné ženy

- nedoporučuje se při přítomnosti silikonových implantátů v těle

- kovové náhrady kloubů či jiné kovové předměty, které jsou součásti těla infračervené záření odrážejí, nicméně je vhodné nejprve zkonzultovat pobyt v infrasauně s ošetřujícím lékařem

Cena: 150,- Kč/ 1 osoba,   200,- Kč/ 2 osoby

Výhodná akce: 1500,- Kč/ 2 osoby/ 10 vstupů

Speciální akce: vířivá (perličková) koupel + infrasauna 300,- Kč/ 1 osoba

Délka trvání samotného prohřátí v infrasauně je 45 minut, délka odpočinku následujících 15 minut, v ceně jsou 1x osuška + 1x ručník. Výhodou  je, že  saunování  probíhá  mimo  běžný  režim fyzioterapeutické ambulance, saunovací prostor je vyhrazen pouze pro vás. Pro zpříjemnění pobytu v sauně lze využít stávajícího radia nebo si na přenosovém nosiči (flash karta) donést vlastní oblíbenou hudbu. Doporučujeme dodržovat pitný režim.

 

 

 

 

 

WebZdarma.cz